Bezig met de computer in de bibliotheek

Waarom?
Wie moeite heeft met lezen of schrijven of het moeilijk vindt met de computer te werken, heeft steeds meer problemen in het dagelijks leven.

Bijvoorbeeld
Een verhuizing doorgeven, een aanvraag doen, het gaat allemaal via de computer. Ook een aankoop doen en betalen zal steeds vaker alleen via internet kunnen.

Wat ga je doen?
Informatie aanvragen via internet, een mail versturen, een online formulier invullen; je kunt het allemaal leren in de bibliotheek. Vertel waar je moeite mee hebt. En wij leren het je!

Je kunt gewoon een keer binnenlopen.

Zelfstandig aan de slag kan altijd, tijdens de openingsuren van de bibliotheek.
Tijdens de spreekuren zijn er deskundige vrijwilligers aanwezig om je te helpen.
Klik op jouw vestiging om te zien wanneer daar een vrijwilliger aanwezig is. 

Akkkrum

Alleen op afspraak. 
Bel 0566 - 651392 of mail naar akkrum@bmf.nl

Balk

Alleen op afspraak.
Bel 0514 - 602355 of mail naar balk@bmf.nl

Bolsward

Maandag van 14.00 - 16.30 uur.
Bel 0515 - 572880 of mail naar bolsward@bmf.nl

Heerenveen

Dinsdag van 9.00 -10:30 & 10:30 – 12:00 uur
Donderdag 10:30- 12:00
Bel 0513 - 626675 of mail naar heerenveen@bmf.nl

Joure

Dinsdag van 14.00 - 16.00 uur
Bel 0513 - 412086 of mail naar joure@bmf.nl

Jubbega

Dinsdag van 19:00-20:00 uur
Bel 0516 - 462424 of mail naar jubbega@bmf.nl

Koudum

Voor Koudum verwijzen we je door naar Workum.

Lemmer

Donderdag van 14.00 - 16.00 uur
Bel 0514 - 561474 of mail naar lemmer@bmf.nl

Makkum

Woensdag van 10.00 - 12.00 uur
Bel 0515 - 231385 of mail naar makkum@bmf.nl

Sneek

Dinsdag van 13.30 - 16.00 uur
Donderdag van 13.30 - 16.00 uur
Bel 0515 - 435240 of mail naar sneek@bmf.nl

Wommels

Woensdag van 14.30 - 16.30 uur
Bel 0515 - 332000 of mail naar wommels@bmf.nl

Workum

Vrijdag van 14.00 - 16.30 uur
Bel 0515 - 541623 of mail naar workum@bmf.nl

Liever een cursus volgen?

Leren computeren

Naar de cursus Klik & Tik

Leren werken met de computer of tablet? Dat kan met de gratis cursus Leren computeren in de Bibliotheek.

In meerdere onderdelen wordt op een laagdrempelige manier geleerd hoe de computer, het internet en sociale media werkt.

DigiSterker

Met deze gratis cursus van vier dagdelen kun je oefenen met het aanvragen en het gebruik van DigiD.

DigiD is je persoonlijke digitale toegang tot bijvoorbeeld de overheid, de gemeente, de belastingdienst, het UWV en het pensioenoverzicht.


Taalvrijwilliger, iets voor jou?

Je helpt mensen één op één of in kleine groepjes om beter te leren lezen, schijven, rekenen of met de computer te werken.

Doe de check

Cursus van Stichting Lezen en Schrijven

Iedere taalvrijwilliger krijgt een cursus aangeboden en werkt onder de hoede van de bibliotheek.

Naar Lezen en Schrijven